S.S.S
5 / (6 oy

EMS Sıkça Sorulan Sorular

Ems sporu ile ilgili merak ettiklerinize bu bölümde cevap bulabilirsiniz.

EMSStudyo.com sizi EMS (Electro Muscle Stimulation) yeni nesil bir spor deneyimi ile tanıştırıyor . EMSStudyo.com Türkiye'nin yeni nesil sporu olan EMS için her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz ilk ve tek internet portalıdır. Emsstudyo.com size en yakın ve en uygun EMS stüdyosunu bulur , istediğiniz gün ve saate size randevu alır , size özel EMS antremanı için eğitmene bilgi verir ! Size sadece emsstudyo.com daki ‘’ ÜCRETSİZ DENEME DERSİ ’’ formunu doldurun, size en yakın ve uygun studyoyu bulalım, istediğiniz gün ve saat için rezervasyonunuz yapalım, size sadece özel eğitmeniniz ile birlikte antrenmanınızı yapın, üstelik hiçbir ücret ödemeden ! Emsstudyo.com ile en kısa sürede en faydalı antrenmanı yapacaksınız. EMS dünyasını emsstudyo.com ile keşfedin.

Saygın AB/ABD üniversiteleri ve kliniklerinden gelen birçok çalışma EMS’nin etkinliğini kanıtlar niteliktedir ve bu süreçte 20 yıldır tıbbi rehabilitasyon programlarında ve profesyonel yarışma sporlarında başarıyla kullanılmıştır.   Kesinlikle güvenli bir antreman metodudur. EMS etkisiyle antrenman veya terapi tehlikeli değildir Çünkü normalde de  kaslarımız beynimizden gelen bir elektrik akımı sayesinde uyarılır ve hareket eder. Bu vücudumuzun doğal çalışma prensibidir.4-5 ders gibi kısa bir sürede etkisini gösterecektir

Evet. Kişiler EMSSTUDYO.COM antrenmanları ile uzun süreli ve düzenli olarak geleneksel antrenman metotlarında olduğu gibi çalışabilirler. Sadece saatler süren ve eklemleri yoran ağır antrenmanlar yerine sadece 25 dakika süren eklem dostu antrenmanlar yapılır. Spor yapmasına her hangi bir engel bulunmayan her birey GOMAX’te antrenman yapabilir Ayrıca ilk dersimizden önce EMS dalında uzman eğitmenlerimiz sizinle her türlü kontrendikasyon hakkında konuşacak ve bilgi verecektir.

Yandaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için EMSSTUDYO.COM yeter. • Duruş bozukluğu • Sırt ağrısı • Doğum sonrası toparlanmak isteyen annele • Profesyonel sporcular • Vücudunu şekillendirmek isteyenler • Selülit problemi • Kas yapmak • Metabolizmayı hızlandırmak • Hassas eklemler • Vücut sıkılaştırma ve yağ yakmak • Kilo problemi • Zamanı dar olan profesyoneller

Hayır. EMS cihazlarımızın akımı çok düşüktür ve kalbe negatif etki yapamayacak frekanstadır. Ek olarak, kalp zarlar ile çevrili ve izoledir. EMSSTUDYO.COM EMS yalnızca iskelet kaslarına uyarım yapar.

Hayır. İnsan vücudunun fonksiyonlarının en önemli yanı elektriksel uyarılar tarafından kontrol edilmesi ve bu uyarılar sayesinde mümkün olmasıdır. EMS cihazlar da aynı işi yapar ve bunu fitness antrenmanları için kullanır. Sinir sistemi bundan fayda görür.

Hayır, resmi çalışmalara göre spor yapan sağlıklı insanlarda hiçbir yan etki yoktur. Tam tersine, birçok olumlu fenomen vardır. Elektro tedaviler de fizyoterapinin klasik teknikleri arasında 1950'lerden bu yana kullanılmaktadır.

EMSSTUDYO.COM antrenmanı en derin kas dokularına ve pelvik tabana ulaşır. EMS muhtemelen bulunan en etkili pelvik taban egzersizidir.

EMSSTUDYO.COM antrenmanı her yaştan herkes için uygundur.

EMSSTUDYO.COM olarak biz herkese herhangi bir aktiviteye başlamadan önce mutlaka bir genel sağlık taraması yaptırmasını öneriyoruz. Ancak bunun dışında eğer aşağıdaki 4 sağlık probleminden her hangi birine sahipseniz EMSSTUDYO.COM Cihazlarıyla antrenman yapmanız uygun bulunmaz • Kalp pili • Gebelik • Kanser • Epilepsi

EMSSTUDYO.COM EMS antrenmanı sedanter (spor yapmadan) yaşayan insanlar için çok mantıklıdır. Tam da yıllardır spor yapmayan bu grubu tekrar egzersiz yapmaya teşvik eder; bu nedenle, egzersiz için iyi bir başlangıçtır ve günlük yaşamınıza hız verir. Vücudunuzu daha iyi tanımaya başlarsınız, fiziksel aktivitenizin zevki geri gelir ve tüm kaslarınızın çalıştığını hissedersiniz.

Aslında sadece Almanya’da 50.000’den fazla kişi EMS sistemi ile çalışıyor. Bu teknoloji Avrupa ve Amerika’da çok popülerdir ve giderek yaygınlaşmaktadır. EMS sporların fitness devrimidir.

Evet, fitness eğitmeninizin size gösterdiği kapasitenize uygun egzersizleri yaparsınız. Doğru egzersizleri akımın ritmine uygun olarak yapmanız EMSSTUDYO.COM’ın sevilen etkilerini yalnızca egzersiz yapmaya kıyasla anlamlı olarak artırır. Ayrıca sinir kas koodinasyonuza pozitif yansır.

Antrenman seanslarımız EMS alanında uzman ve sertifikalı eğitmenleri tarafından yönetilir. Eğitmenlerimiz biyolojik bireyselliğinizi en ön planda tutarak size özel antrenman programları hazırlar.

En iyi antrenman etkisini elde edebilmek için seanstan 2.5-3 saat önce yüksek karbonhidratlı yiyecekler yemelisiniz. Abdominal rahatsızlık hissetmemek için geleneksel egzersizlerden önce olduğu gibi antrenmandan 2 saat önce yemeyi bırakmalısınız.

Vücudunuzu yeterince hidrate etmek için çalışmadan 30-40 dk önce en az yarım litre su içmelisiniz. Yeterli sıvı tüketimi (günde 2-3 litre) uygun bir diyetin en önemli yanıdır.

Önerilen EMSSTUDYO.COM antrenman süresi haftalık 1 kere 25 dakikadır. Eğer başka egzersizler yapmıyorsanız, haftada 3 antrenman seansına 48 saatlik aralar olmak üzere izin verilir.

EMSSTUDYO.COM EMS sistemindeki cihazlar İ.S.T (İmpulse Shift Technology) özelliğine sahip olan cihazdır. Daha açıklayıcı olmak gerekirse kullandığımız akımı (Frekans-Derinlik-Yoğunluk-Şiddet) sizin antrenman amacınıza göre ayarlayabiliriz.