EMS Nedir?
4.8 / (120 oy

Ülkemizde ve tüm dünyada son yıllarda fitness alanında büyük bir bilinçlenme ve farkındalık yaşanmaya başlamış durumda. Elektriksel kas uyarımı olarak uzun süredir bilinen ancak son yıllarda çok sık karşılaşmaya başladığımız EMS sistemleri de fitness dünyasındaki yenilikler arasında yer alıyor. EMS nedir sorusunun cevabını gelin birlikte cevaplayalım.

İnsanların akıllarında yer alan EMS nedir sorusunun aslında en temel yanıtı ilk olarak zamandan tasarruf etmektir diyebiliriz. Spor salonlarına gittiğinizde 2 saatlik bir çalışma neticesinde elde ettiğiniz etkiyi EMS sistemleri sayesinde sadece 25 dakikalık kısa bir süre içerisinde elde edebilirsiniz.

Vücudun pek çok farklı hastalık riski ile karşı karşıya olması modern hayat içerisindeki insanların sık sık egzersiz yapmalarını gerektirmektedir. Ancak egzersiz büyük bir zaman istediği için çoğu insan spor salonlarında uzun vakitler geçiremeyeceği için egzersiz yapmayı ikinci plana atar, ya da tamamen hayatından uzaklaştırırlar.

Sosyal yaşantının getirdiği sorumluluklar ve yorgunluktan dolayı spor yapmayı unutan kişiler ise vücutlarında ağrılar ile uğraşmak durumunda kalabilirler. EMS nedir sorusunun bir diğer yanıtı da burada gizlidir. Yorgunluğun giderek artması, stres ve vücut ağrıları EMS egzersizleri sayesinde tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

EMS Egzersizleri Ne Kadar Sürer?

Haftada en az iki defa uygulayabileceğiniz 25 dakikalık kısa egzersizler sonrasında etkili sonuçlar ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz. Güçlü, zinde ve canlı bir vücut yapısına sahip olabilmeniz için size yardımcı olan EMS egzersizleri en son teknolojilerden yararlanılarak uygulanmaktadır.

Dünya çapında büyük bir şekilde yaygınlaşmaya başlayan EMS sistemleri artık ülkemizde de pek çok farklı profesyonel EMS stüdyosu tarafından insanların hizmetine sunulmaktadır. Elektriksel bir şekilde kas uyarımı için insanlara sunulan bu egzersizler vücudunuzun sağlıklı bir hal alabilmesi için minimum zaman harcamanızı sağlar.

Hedeflerinize kısa bir sürede ulaşabiliyor olmanız motivasyonunuzun sürekli olarak üst seviyelerde olmasına yol açtığı için haftada 1 veya 2 kez uygulayabileceğiniz EMS egzersizleri sizler için büyük bir keyif haline gelecektir. Sadece 25 dakika süren EMS egzersizleri sayesinde tamamen sağlıklı bir hayat yaşamaya başlayabilirsiniz. EMS nedir sorusunun cevabını sizlere verdiğimize göre artık sizler de kararınızı vererek EMS stüdyolarından hizmet almaya başlayabilirsiniz.

EMS’nin Vücuda Zararı Var mıdır?

Türkiye’de yeni gelişmekte olan, dilimizin açılımıyla “Elektronik Kas Uyarı Sistemi” anlamına gelen insan sağlığına hiç bir zararı bulunmamaktadır. ABD merkezli FDA onaylı olan bu elektronik cihazlar ve cihaz tarafından üretilen düşük frekanslı akımların iletilmesini sağlayan üzerinde elektrotların yer aldığın giyilebilir yelek ve benzeri ürünlerle gerçekleştirilen egzersiz ve antrenman türüdür. Elektro kas uyarımı sağlayan giyilebilir teknolojik  yelek ve benzeri kauçuk elektrotlar vasıtasıyla gerçekleştirilen egzersiz programları sayesinde vücut üzerinde yer alan motor sinirler uyarılarak kaslarda ekstra kasılma sağlanarak gelişimin hızlandırılması sağlanmaktadır.

Geleneksel antrenman teknikEMS NEDİRlerinde oldukça fazla efor sarfederiz ve bu eforumuzun karşılığında kas gruplarımızın gelişimi oldukça sabır ve disiplin gerektirecek bir süre sonrasında gerçekleşmeye başlar. Bu süreci kısaltmak, antrenman ve egzersizlerinizde optimum zaman ve efor sarfederek ulaşabilmeniz artık imkansız değil. Bu alanda özel eğitimli hocalar ve cihazlarla vücut temeliniz analiz edilerek geliştirilecek EMS idman ve ezgersiz programları sayesinde  disiplinli ve sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

“Electro Muscle Stimulation” kısaltması olan EMS, düşük frekanslı elektriksel akımlarla, kas gruplarının etkin bir şekilde uyarılması sağlanarak, egzersiz sürecinde daha az efor sarfedip karşılığında çok daha yüksek bir performans  elde etmenizi sağlayan, faydası bilimsel makalelerce ve uzmanlarca kanıtlanmış bir antrenman türüdür.

EMS teknolojisinin geliştirilmesinde önceleri temel amaç rehabilitasyon ve buna bağlı tedavi süreçlerinde daha etkin sonuçların alınmasını sağlamaktı. Rehabilitasyon süreçlerinde alınan başarılı sonuçların göstergesinde kısa süre sonra popüler ve teknolojik bir antrenman tekniğine dönüşmüştür. Günümüzde zayıflama, bölgesel yağ yakma, selülit sorunlarının çözümünde etkin bir rol oynamaktadır. Yine kas gruplarının ve total vücut gelişimi konusunda etkin, yüksek fayda sağlayan bir idman türüdür.

Beynimiz kaslarımızın kasılması ve buna bağlı olarak güç ve hareket kabiliyetlerimizi gerçekleştirebilmemiz için elektriksel akımları kullanmaktadır. Bu elektriksek akımlara ek olarak EMS egzersizlerinde uygulanan yöntemlerle kasların zararsız elektriksek akımlarla ekstra uyarılması sağlanarak, kas kuvvetini daha kısa zamanda geliştirip maksimum güç ve kas gelişim seviyesine ulaşılması  sağlanmaktadır.

EMS Nedir? Sorularınızın cevapları bu sayfa sonunda biraz olsun sizlere iletebildiğimizi öngörmekteyiz. Sizde bu antrenman ve egzersiz türünden faydalanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden size en yakın EMS teknolojisine sahip stüdyolarla iletişime geçerek,  hızlıca deneme derslerine katılmanızı önermekteyiz.